Szkolenia dla lekarzy

Pasją do protetyki zarażam innych techników dentystycznych oraz lekarzy stomatologów. Szkolę lekarzy stomatologów zarówno z możliwości wykonywania prac protetycznych oraz z indywidualnej pracy z takim pacjentem.

Prowadzę szkolenia z zakresu protetyki stomatologicznej. Szkolenia dopasowane są do każdego lekarza indywidualnie. Zdaję sobie sprawę z tego jak rozległa jest wiedza z zakresu techniki dentystycznej. Jestem egzaminatorem- recenzentem prac protetycznych w CKE oraz wykładam praktykę z zakresu techniki dentystycznej Teb Edukacji. Od 2007 roku nierozłącznie związana jestem z protetyką, która jest moją pasją.

Prowadziłam własną placówkę stomatologiczną i protetyczną. Wiem, z jakimi dylematami w swojej pracy borykają się lekarze.

Jaki rodzaj pracy protetycznej zaproponować pacjentowi?

Jakiego rodzaju podbudowy użyć?

Czy długość przęsła jest właściwa?

To jedne z nielicznych pytań, które rodzą się podczas planowania protetyki.

Nie ma co się dziwić. Stomatolog kształci swoją wiedzę z zakresu protetyki na szkoleniach i kursach. W większości przypadkach nie ma wtedy bezpośredniego dostępu do pacjenta. Posiadam bardzo duże doświadczenie z pracy z pacjentem protetycznym. To lekarz nadzoruje pracę wykonywaną w laboratorium oraz przymierza na etapie tworzenia się nowej protetyki dbając tym samym o każdy szczegół już na etapie tworzenia nowej odbudowy. Co to daje? Niesamowity komfort pracy. Pacjent wie jak jego przyszłe zęby będą wyglądały. Akceptuje pracę a lekarz unika niepotrzebnego stresu przy oddaniu pracy.

Na co dzień wspieram zarówno w pracy w gabinecie stomatologicznym lekarzy jak również w wykonawstwie prac protetycznych.

Ważną kwestią jest rozmowa z pacjentem na temat przyszłej protetyki. Duża wiedza w tym zakresie pozwoli lekarzowi zaproponować pacjentowi najlepsze i najwłaściwsze rozwiązanie.

Proponuję więc analizę każdego pacjenta poprzez umówienie pacjentów protetycznych i zaproponowaniu pacjentowi konkretnego rozwiązania protetycznego.

Duża grupa lekarzy ma problem z opracowaniem rozległych prac protetycznych. Problem pojawia się w momencie, kiedy jest do wykonania most protetyczny, a filary zębowe zostały opracowane w taki sposób, że nie ma równoległości czy są podcienie. Te i wieli innych umiejętności korygowania będziecie mogli posiąść na szkoleniu. Szkolenie z opracowania zawsze odbywa się w pierwszej kolejności na modelach dentystycznych.

Jest możliwość umówienia pacjenta protetycznego w taki sposób, żeby lekarz opracowywał filary pod przyszłe korony, czy mosty u siebie w gabinecie. Po opracowaniu analiza podcieni, równoległości itp.

Wiem, że niejednokrotnie proteza akrylowa nie jest właściwie wykonana. Na co zwrócić uwagę? Jak prawidłowo pobierać wyciski, rejestry zwarcia. Te i inne zagadnienia w zależności od potrzeb będą omawiane na szkoleniu.

Cyfryzacja w stomatologii jest najważniejszą dyscypliną na tą chwilę. To pacjent niejednokrotnie wymusza nowe trendy. Prace wykonywane w systemach CAD/CAM na pewno są pracami o niezwykłej precyzji i estetyce.

Zachęcam więc do kontaktu w celu zapoznania się ze szkoleniem dopasowanych do Państwa potrzeb. Dojeżdżam do gabinetu, w którym pracujecie teki rodzaj szkolenia jest najbardziej efektywny.

Tematyka kursów dla stomatologa:

 Indywidualna praca z pacjentem protetycznym- opracowanie filarów zębowych pod korony i mosty protetyczne.

Możliwości protetyczne w technice dentystycznej- zakres proponowanych prac protetycznych z wykorzystaniem systemów CAD/CAM

Problemy okluzyjne z wykorzystaniem pacjenta protetycznego. Indywidualna praca z pacjentem z wykorzystaniem technik CAD/CAM oraz badania TISCAN

Protezy akrylowe i szkieletowe, Planowanie wykonywania prac protetycznych.

Podnoszenie zwarcia u pacjentów dysfunkcyjnych.

Skanowanie wewnątrzustne – praca ze skanerem

Marketing w Twoim gabinecie

Marketingowe podejście do pacjenta

Zgłoś temat który Ciebie interesuje a ja przygotuje kurs specjalnie dla Ciebie.

Charakterystyka kursu dla stomatologa:

Do każdego kursu podchodzę bardzo indywidualnie uwzględniając wiedzę każdego lekarza. Jest możliwość szkolenia w gabinecie w którym Państwo pracujecie na pacjencie protetycznym umówionym przez na wizytę. Podchodzę bardzo indywidualnie dlatego też często zostaję poproszona o pomoc w diagnostyce pacjenta protetycznego właśnie wspierając lekarza prowadzącego. Lekarze uczą się wówczas jak rozmawiać z pacjentem i podchodzić do niego holistycznie.

Podczas kursów posiądziecie Państwo szeroką wiedzę z zakresu proponowanych prac protetycznych. Technika dentystyczna cały czas ewoluuje co daje nam niesamowite możliwości proponowania prac protetycznych.

Zapraszam do kontaktu w celu omówienia szczegółów. Zgłoś temat który Ciebie interesuje a ja przygotuje kurs specjalnie dla Ciebie.

Wyróżnienia

Dental Dialog - Indywidulane szkolenia protetyczne dla stomatologów i dentystów.